Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.

Toon de tekst extra grootToon de tekst groterToon de tekst in de standaard lettergroottePrint deze pagina

Nieuwsarchief

Beslissing 2010/003

De Vlaamse Regulator voor de Media legt GUNK TV een boete van 1.500 euro op wegens het overtreden van de regelgeving met betrekking tot productplaatsing.  De televisieomroeporganisatie wordt eveneens gewaarschuwd voor het uitzenden van publireportages zonder deze duidelijk af te bakenen en herkenbaar te maken.

De Regulator controleerde de uitzendingen van 29 september 2009 (17u-23) van verschillende televisieomroepprogramma's. Ook de uitzendingen van Gunk TV werden gecontroleerd.

In het programma 'Praga goes gaming' wordt een nieuw computerspel (Halo 3 ODST) getest en besproken. Het spel in kwestie komt door de wijze waarop het in beeld wordt gebracht op een commercieel en promotioneel gunstige wijze in het programma voor. De gamer/presentator prijst het spel aan en spoort de kijker letterlijk aan dit game aan te schaffen.
Het Mediadecreet voorziet wel de mogelijkheid om producten op te nemen in programma's, de productplaatsing is echter wel gebonden aan een aantal voorwaarden. Door de specifieke aanprijzing van en overmatige aandacht voor het nieuw computergame overtreedt Gunk TV de bepalingen van artikel 100, § 1, 2° en 3°, van het Mediadecreet.
Bij het bepalen van de sanctie kan de Regulator niet voorbij aan het gegeven dat het een zeer ernstige inbreuk betreft. Wel wordt rekening gehouden met het feit dat het om een eerste inbreuk gaat en dat de omroeporganisatie zich nog in een opstartfase bevindt. De Regulator legt dan ook een administratieve geldboete van 1.500 euro op.

Uit het onderzoeksrapport blijkt dat GUNK TV die avond in de programma's 'Game Force 1', 'Start to game' en 'Infashion' diverse publiciteitsreportages heeft uitgezonden. Deze publiciteitsreportages werden niet duidelijk afgebakend van de overige redactionele inhoud van de betreffende programma's  en werden eveneens niet duidelijk herkenbaar gemaakt als zijnde publiciteitsreportages. De Regulator waarschuwt Gunk TV voor deze overtreding.

Beslissing 2010/003 (PDF)

 

Disclaimer & privacy | Toegankelijkheidsverklaring | site by D'M&S