Deze website draagt het AnySurferlabel, een Belgisch kwaliteitslabel voor toegankelijke websites. Meer informatie vindt u op www.anysurfer.be.

Toon de tekst extra grootToon de tekst groterToon de tekst in de standaard lettergroottePrint deze pagina

Nieuwsarchief

Beslissing 2009-034

De Vlaamse Regulator voor de Media legt VT4 een boete van 3.750 euro op voor het uitzenden van een reclamespot voor Martini en het onreglementair uitzenden van telewinkelspots.

Eind 2008 zond VT4 spots uit waarin de omroepsters en presentatoren van de zender een eindejaarsfeestje houden. In het filmpje wordt Hans Otten de toegang tot het feestje ontzegd omdat hij geen fles Martini bijheeft. Aan het einde van spot de vermeldt een voice-over 'VT4 en Martini wensen je bruisende feesten'.
De sterke gelijkenis met de bestaande reclamespot van Martini (met George Clooney), de voice-over boodschap en het feit dat zowel de flessen als het logo van Martini Brut zeer duidelijk in beeld worden gebracht, doet de Regulator besluiten dat hier geen sprake meer is van een sponsorvermelding. De spot in kwestie dient volgens de Regulator beschouwd te worden als een reclamespot voor Martini Brut . De reclamespot moest bijgevolg duidelijk onderscheiden van de programma's worden uitgezonden, wat niet het geval was. Voor deze overtreding legt de Regulator de omroep een boete van 2.500 euro op.

VT4 zond ook zelfpromotiespots uit waarbij de kijker werd opgeroepen om deel te nemen aan een betalende wedstrijd via SMS waarbij een computerspel of PC kon gewonnen worden. Dergelijke spots worden als telewinkelen beschouwd en dienen als dusdanig herkenbaar te zijn en onderscheiden van de programma's. De omroep voldeed echter niet aan deze verplichting, de Regulator legt de omroep hiervoor een boete van 1.250 euro op.

Beslissing 2009-034 (PDF)

lees het persbericht (pdf)

Disclaimer & privacy | Toegankelijkheidsverklaring | site by D'M&S